Architektura Barcelony – co warto zobaczyć?

Barcelona to zakątek globu, raz go zwiedziwszy zostawia się serce i duszę na zawsze. Wspaniała architektura, niesamowicie lekka i pozytywna atmosfera wiecznego wypoczynku, łagodny, przyjemny klimat – wystarczy jedna wizyta, aby zakochać się w Barcelonie na zawsze! Co warto zobaczyć w Barcelonie?

Głównym atutem Barcelony jest bogactwo atrakcji. Unikalne zabytki architektury są znane na całym świecie. Co warto zobaczyć w Barcelonie zwiedzając ją na własną rękę. Oto kilka najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Barcelonie.

Sagrada Familia

Sagrada Familia to jedna z głównych atrakcji stolicy Katalonii, którą każdy turysta koniecznie musi zobaczyć. Unikalna katedra jest dziełem słynnego architekta Antoniego Gaudiego. Budowę świątyni rozpoczęto pod koniec XIX wieku i nie zakończono do dziś. Przyczyna tego jest wyjątkowa. Budowa katedry odbywa się wyłącznie na koszt parafian.

Park Guell

To kolejne arcydzieło utalentowanego Antonio Gaudiego, które turysta musi zobaczyć w Barcelonie. Miejsce to zachwyca tym, że harmonijnie przeplatają się tereny parkowe i mieszkalne. Powierzchnia parku przekracza 17 hektarów, więc spacer tutaj może zająć cały dzień.

La Rambla

Koniecznie odwiedź serce turystycznego życia Barcelony! Portal topcity.pl zaznacza, że opisywany bulwar można porównać do nowojorskiego Broadwayu. Położony w centrum miasta i popularny wśród turystów z całego świata, jest pełen architektonicznych perełek.

Dzielnica Gotycka

Spacerując po La Rambla ze stacji metra o tej samej nazwie, można dojść prosto do Dzielnicy Gotyckiej, najstarszej części Barcelony. Tutaj starożytne budynki, modne butiki i przytulne restauracje przeplatają się nie wchodząc sobie w paradę. To tutaj kręcono sceny do filmu opartego na książce „Perfumiarz”. Niektóre z budynków znajdujących się w dzielnicy gotyckiej Barcelony zostały zbudowane w XIV – XV wieku. Panuje tam naprawdę niesamowita atmosfera, której trzeba doświadczyć osobiście.