Kraje, które Cie nie zrujnują

Większość z nas marzy o letnim wyjeździe. Jednak nie jest tajemnica, że wymarzone wakacje, szczególnie te za granicą, mogą nas także słono kosztować. Na szczęście nie wszystkie. Oto kilka propozycji atrakcyjnych letnich celów podróży, które kuszą nie tylko swoim pięknem, ale również przystępną ceną.

Gruzja 

Gruzja to niesamowity kraj, o wieloletniej tradycji i przejmującej historii. Położona w Kaukazie Południowym, zachwyca swoją niesamowitą przyrodą. Miłośnicy Górskich wspinaczek i natury często wracają do kraju, zachwyceni jego naturalnym bogactwem. Kraj posiada również dostęp do Morza Czarnego,  co wpływa nie tylko na różnorodność krajobrazów, ale też na bogactwo tutejszej kuchni i zwyczajów. 

Turcja 

Kraj, który co roku cieszy się dużą popularnością wśród Polaków, kojarzony jest głównie z nadmorskich kurortów. Warto jednak zdecydować się również na podróż w głąb kraju, poznać jego mniej znane rejony. Wspaniała przyroda i kultura, niesamowita architektura i tysiącletnie zabytki sprawiają, że jest to kraj niezwykły i bezsprzecznie wart odwiedzenia.

Bułgaria 

Złote, szerokie plaże ciągnące się wzdłuż wybrzeża, ciepłe morze oraz wspaniała pogoda — to już wystarczające uzasadnienie, dlaczego Bułgaria jest doskonałym miejscem na spędzenie wakacji. Gdy dodamy do tego niezwykłą przyrodę, oraz liczne pasma Górskie znajdujące się w sąsiedztwie nadmorskich kurortów i oczywiście rozsądną cenę za odwiedzenie tego kraju, Bułgaria stanie się idealnym miejscem na urlop. 

Węgry

Jeśli bardziej od przyrody pociągają nas zabytki i wspaniała architektura, Węgry będą doskonałym wyborem. Kraj słynie z gorących źródeł i niezwykłej kuchni, a stolica państwa — Budapeszt to jedno z piękniejszych miast Europy, Jeśli chcemy spędzić nasze wolne dni na kontemplacji sztuki i zwiedzaniu muzeum, Węgry będą strzałem w dziesiątkę. 

Jak widać, świat pełen jest niezwykłych miejsc, w których możemy odpocząć, odkryć piękno natury czy obcować ze sztuką. Nasze propozycje to jedynie skrawek niezwykłych miejsc, jakie można odwiedzić i przywieść z nich wiele niezapomnianych chwil. Bez konieczności wydania wszystkich oszczędności.

 

Jeden komentarz w temacie “Kraje, które Cie nie zrujnują

Dodaj komentarz