Ulubione wakacyjne kierunki Polaków

Lato to czas wakacji i zagranicznych wyjazdów. Trudno wyobrazić sobie wolne dni bez wyjazdu i choćby chwilowej zmiany otoczenia. Pandemiczna rzeczywistość sprawiła, że po długich miesiącach izolacji coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne wyjazdy. Jakie są ulubione miejsca na wyjazdy Polaków za granicą i czy mocno różnią się od wcześniejszych wyjazdów?

Grecja 

Polacy od lat uwielbiają jeździć do Grecji na wakacje. Zachwycające plaże, piękna pogoda przez większość roku oraz usługi na najwyższym poziomie sprawiają, że to najczęściej wybierany kraj na zagraniczny urlop. Wspaniałe zabytki i genialna kuchnia są dodatkowym atutem śródziemnomorskiego kraju. 

Turcja 

Kolejnym krajem chętnie wybieranym na wakacje jest Turcja. Tak jak Grecja kusi ona perspektywą wspaniałego odpoczynku i pięknej pogody. Dodatkowo jest to kraj stosunkowo tani. Kultura, która znacznie różni się od Europejskich krajów sprawia, że dla wielu jest to idealne miejsce na urlop, na które decydują się rok w rok.

Hiszpania

Hiszpania to kolejny kraj, który niewątpliwie kojarzy nam się  z wakacjami. Co roku, także w czasach pandemii tysiące turystów decyduje się na odwiedziny słonecznego, południowego kraju. Bezsprzecznie Hiszpania ma wszystko, czego potrzeba na czas urlopu, słońce, piękne zabytki oraz wspaniałą kulturę pozbawioną presji czasu i stresu. 

Tajlandia

Kierunkiem, który również jest uwielbiany przez Polaków, jednak znajduje się poza Europą, jest Tajlandia.  Kraj, który znacznie różni się od naszej rodzimej kultury, przyciąga Polaków swoją odmiennością i różnorodnością. Wspaniałe plaże, niezwykłe krajobrazy oraz niezwykłe smaki sprawiają, że Tajlandia staje się coraz bardziej popularna.

W te miejsca Polacy uwielbiają jeździć i decydują się je odwiedzić także w czasie pandemicznych obostrzeń. Według raportu przeprowadzonego przez Business Insider większość Polaków decyduje się na pozostanie w kraju i spędzenie urlopu w jednym z Polskich miast.