Albania – czy i kiedy warto pojechać?

Albania to mały, ale bardzo kolorowy kraj. Na niewielkiej powierzchni znajduje się wszystko co potrzebne jest do rekreacji. Albania ma dostęp do dwóch mórz, ma również góry, rzeki, jeziora i antyczną architekturę. Czy Albania jest dobrą destynacją na wakacje?

Oficjalne lato w Albanii trwa około sześciu miesięcy, gdyż zaczyna się 14 marca i kończy w październiku. Piękno Albanii może śmiało konkurować z najatrakcyjniejszymi krajami bałkańskimi. Morze Jońskie na południu i parki narodowe w górach na północy łączą się w słynnym bałkańskim stylu.

Kiedy wybrać się na wakacje na plaży w Albanii?

Albania dysponuje bogatą ofertą kurortów nadmorskich z pięknymi piaszczystymi plażami. Dla zwolenników wylegiwania się na brzegu morza Albania to doskonała oferta. Oto kilka istotnych informacji, jakie należy wziąć pod uwagę przed wyjazdem do Albanii.

  • Wybrzeże Albanii jest obmywane przez morza Jońskie i Adriatyckie
  • Sezon plażowy oficjalnie rozpoczyna się w czerwcu i trwa do końca września
  • Na wakacje z dziećmi lepiej polecieć na odpoczynek w czerwcu i wrześniu, kiedy nie ma silnych upałów, a morze jest ciągle rozgrzane
  • Jeśli dobrze znosisz upały +38°C i powyżej, odwiedź Albanię w lipcu i sierpniu

Więcej informacji na temat interesujących wycieczek można znaleźć w portalu ktoredy.pl.

Kiedy jechać do Albanii na zwiedzanie?

Dla zwolenników wycieczek objazdowych po starożytnych miastach Albanii, którzy chcą zapoznać się z artefaktami archeologicznymi kraju, najlepszy do zwiedzania jest maj i październik.

  • Na początku i pod koniec sezonu nie ma dużego napływu turystów, opady deszczu są niewielkie, a pogoda jest doskonała do zwiedzania.  Temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie + 22-24 ° С.