Co robić w Sopocie? Regionalne atrakcje turystyczne

Oczywiście na pytanie z tytułu „co robić w Sopocie” zapewne większość Czytelników odpowie, że najlepiej chodzić na plażę opalać się albo spacerować po najsłynniejszym w Polsce molo. A czy są jeszcze jakieś inne atrakcje w mieście i okolicy? No pewnie. Poznajmy przynajmniej niektóre z nich.

Gdzie spać w Sopocie?

Zanim jednak wybraliśmy się na jakiekolwiek zwiedzanie miasta i jego okolic jeszcze w domu przed wyjazdem postanowiliśmy znaleźć miejsca do spania.

W Sopocie jest bardzo wiele miejsc noclegowych. Ponieważ ostatnio coraz bardziej popularne stają się apartamenty do wynajęcia podczas naszej podróży do tego miasta postanowiliśmy sprawdzić na stronach rezerwacyjnych co pojawi nam się po wpisaniu fraz „apartamenty Sopot blisko morza” i „Sopot apartamenty z widokiem na morze”. Spośród licznych różnych propozycji naszą największą uwagę przyciągnęły „Lion Apartments

Sopot jako uzdrowisko

Nie każdy wie, że Sopot przyciąga nie tylko turystów i wczasowiczów ale także kuracjuszy. Na miejscu jest między innymi zakład balneologiczny. Ciekawostką dla Was może być fakt, że wieża tego zakładu służy też jako latarnia morska. Na miejscu można też spróbować tutejszych wód zdrojowych chociaż uwaga!… ma ona słony smak bo jest to solanka.

Co warto w mieście zobaczyć?

Do najciekawszych atrakcji miasta należą także:

  • Muzeum Sopotu w zabytkowej, pięknej willi.
  • Bulwar Bohaterów Monte Casino – typowo rozrywkowa ulica dla wszystkich miłośników imprez towarzyskich.
  • Dworek Sierakowskich, Wille i inne zabytki pamiętające czasy pierwszych bogatych bywalców sopockiego kurortu.
  • Opera Leśna – jeden z najsłynniejszych w Polsce amfiteatrów, w którym często dzieje się coś ciekawego.
  • Łysa Góra z wyciągiem narciarskim – Sopot ciekawy jest więc nawet w zimie.
  • Aquapark – w razie niepogody, kiedy woda w Bałtyku jest zbyt zimna zawsze można popływać w basenach i skorzystać z szalonych zjeżdżalni.

Oczywiście jak to zwykle bywa w nadmorskich i turystycznych miejscowościach sporo tu jest też kawiarni, lodziarni, barów i restauracji. Na pewno nie wyjedziecie stąd głodni. Warto też sprawdzać afisze z programem artystycznym na terenie Sopotu i okolicy, być może chętnie z niejednej propozycji skorzystacie. Każdy kto raczej preferuje spokój może wybrać się na spacer do parku.

Gdynia i Gdańsk – jeżeli atrakcje Sopotu nie wystarczają

Sopot jest jedną z trzech części tak zwanego Trójmiasta. Znajduje się na mapie pomiędzy Gdańskiem i Gdynią. Dlatego też będąc tu dłużej warto pojechać także na przykład do stolicy Pomorza, aby zobaczyć tamtejsze zabytki na czele ze słynnym Żurawiem, Bazyliką Mariacką i Fontanną Neptuna. Można też wybrać się do Gdańska Oliwy z piękną katedrą (a w niej koncerty organowe), dużym parkiem i ogrodem zoologicznym. Jeżeli będziecie dziećmi polecamy także Westerplatte – świetna lekcja historii, zwłaszcza jeżeli dzieci chodzą do szkoły. Natomiast w Gdyni najbardziej godne uwagi są atrakcje przy Skwerze Kościuszki, gdzie czekają na turystów Oceanarium, ORP Błyskawica i piękny Dar Pomorza.

W obydwu miastach znajdziecie wiele różnego rodzaju muzeów. Najcenniejszym z nich jest Muzeum Narodowe.