Dlaczego warto wybrać się na jesień do Międzygórza?

Międzygórze przez wielu nazywane jest „skarbem Dolnego Śląska”, „Perłą Sudetów” czy „małą Szwajcarią” i co roku o każdej porze przyciąga wielu turystów. W miasteczku znajdują się liczne hotele, tak więc warto zarezerwować nocleg i wybrać się tam na dłużej niż jeden dzień, zwłaszcza na jesień. Dlaczego?

Jesień w górach

Jesień to szczególnie urokliwy okres na wyprawę w góry, głównie za sprawą widoków i liściastych drzew, które zmieniają się w wielokolorowe kreacje o żywych i intensywnych odcieniach niczym z wybiegów najlepszych projektantów. Dodatkową zaletą górskich wypraw jesienią jest fakt, że temperatury stają się bardziej umiarkowane i nie dają nam się we znaki tak jak latem, więc nie musimy desperacko szukać kolejnego zacienionego miejsca. Jednocześnie jesienią jest zazwyczaj na tyle ciepło, że nie ma potrzeby jeszcze zakładać szalików i puchowych kurtek. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że wieczory bywają już niestety dość chłodne, a dni stają się krótsze, więc dobrze by było zaplanować swoja podróż w góry na dłużej niż jeden dzień i sprawdzić hotele w okolicy, do której planujemy się wybrać by móc dłużej cieszyć się swoim wyjazdem.

Międzygórze- co warto zobaczyć?

Międzygórze to mała miejscowość położona we Wschodnich Sudetach u podnóża Śnieżnika. To właśnie tutaj powstawał między innymi wszystkim nam chyba znany stary serial „Czterej Pancerni i Pies” a jego twórcy nie mogli raczej wybrać bardziej doskonałego miejsca do jego nakręcenia. Jednak główne powody, dla którego miasteczkiem zachwyca się praktycznie każdy, kto miał okazję je kiedykolwiek odwiedzić to przede wszystkim liczne atrakcje czekające na turystów takie jak kościoły, wodospad Wilczki będący drugim w Sudetach wodospadem co do wielkości, Sanktuarium Maryjne, które jest popularnym miejscem pielgrzymek czy wodna zapora będąca jedną z wielu ścieżek spacerowych w tym urokliwym miejscu.

Niektóre domki przerobione na klimatyczne hotele czy restauracje w Międzygórzu mają już ponad 100 lat i zachwycają wszystkich swoją architekturą, sprawiając wrażenie jakbyśmy byli w jednej z Alpejskich wiosek. Warto tu wybrać się jesienią na dłużej i zarezerwować w jednym z nich nocleg, tak abyśmy o poranku, kiedy krajobraz tego miasteczka skrywa się za gęstą mgłą, siedząc przy kubku kawy w jednej z hotelowych restauracji, mogli cieszyć się widokiem wstawania pięknego barwnego dnia w samym sercu Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.

Międzygórze na jesień- hotele, noclegi i restauracje

Wybierając się do Międzygórza jesienią, warto postawić na hotele, które będą miały w swojej ofercie coś więcej niż zwykły nocleg.

Niektóre noclegi międzygórze oferują swoim gościom szereg udogodnień takich jak pokoje o wysokim standardzie z własną łazienką i panuje w nich naprawdę przytulny i domowy klimat. Wiele z nich posiada także długą i ciekawą historię, a w ich hotelowych restauracjach będziemy mogli się cieszyć pysznymi posiłkami w towarzystwie pięknych widoków. Szczególnie warty uwagi jest pensjonat Słoneczna Willa położony na wzgórzu, który w swojej restauracji serwuje jedne z najlepszych dań w tej okolicy zarówno kuchni europejskiej, jak i tradycyjne Polskie dania. Dodatkowo w części wypoczynkowej sali restauracyjnej znajduje się drink-bar, a także kominek, który idealnie uprzyjemnia gościom chodne już o tej porze roku wieczory.

Chyba już nikogo nie musimy przekonywać, że Międzygórze to idealne miejsce na wypad na jesień?