Ubezpieczenie na narty w Polsce – jak działa?

Narciarstwo jest jednym z najbardziej lubianych sportów zimowych. Niestety, uprawianie sportów zimowych jest obarczone sporym ryzykiem wypadków i kontuzji. Najczęstszymi wypadkami na stoku są zderzenia z inną osobą, a także złamania czy skręcenia nóg na skutek upadków. Wyjeżdżając na narty warto więc zadbać o odpowiednie ubezpieczenie kosztów leczenia, które może okazać się potrzebne.

Czym jest ubezpieczenie turystyczne i ubezpieczenie narciarskie?

Ubezpieczenie turystyczne jest formą ubezpieczenia zdrowotnego, które ma na celu zapewnienie pokrycia kosztów leczenia w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia. Jest ono wykupowane na okres wyjazdu czy podróży zarówno krajowej, jak i międzynarodowej. W zależności od wybranego pakietu ubezpieczeniowego, polisa może obejmować sytuacje związane z koniecznością leczenia, rekonwalescencji, ale także z kradzieżą czy zniszczeniem bagażu. Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia czy utraty mienia, co pozwoli na uniknięcie nadszarpnięcia swojego portfela. Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Czym jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dokumentem, który uprawnia do wszelkich świadczeń zdrowotnych za granicą. Nie refunduje co prawda leczenia planowego, ale zapewni refundację kosztów postępowania zdrowotnego w przypadku wystąpienia konieczności leczenia podczas pobytu w danym państwie. Aby otrzymać kartę należy złożyć odpowiedni wniosek za pośrednictwem Internetu bądź osobiście w oddziale NFZ.Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia na takich samych warunkach, jakie obowiązują obywateli danego państwa. Mówiąc inaczej, ubezpieczenie z Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego są takie same, jak ogólne warunki ubezpieczenia obowiązujące w danym kraju.

Jak działa ubezpieczenie na narty w Polsce i czym jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej?

Ubezpieczenie na narty w Polsce obejmuje pokrycie kosztów leczenia w razie nieszczęśliwego wypadku, a także koszty transportu czy nawet akcji ratowniczej, co w przypadku górskich warunków jest bardzo kosztowne. Ubezpieczenie narciarskie obejmuje także ochronę sprzętu sportowego na wypadek jego zniszczenia czy kradzieży. Zarówno koszty leczenia, jak i ceny sprzętu sportowego są wysokie, dlatego ubezpieczenie może okazać się idealną opcją. Możliwe jest także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które jest przydatne wówczas, gdy spowodujemy wypadek, w którym ucierpi inna osoba. Wówczas to nie my, a ubezpieczyciel zapewnia pokrycie kosztów leczenia. Jeżeli wybierasz się na narty czy w góry, koniecznie kup ubezpieczenie turystyczne.