Gdzie jechać na wiosenny weekend?

Gdzie jechać na wiosenny weekend?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, co można już poczuć na własnej skórze. Jest to pora roku uwielbiana przez większą część polskiego społeczeństwa. Nie bez powodu, wszak wszystko wówczas budzi się do życia. Rozkwitająca przyroda po długiej i ciężkiej zimie jest miodem na ludzką duszę. Jest to także okres, w którym chętniej wyjeżdżamy, aby podziwiać przepiękne krajobrazy, jakie czekają na terenie całego kraju. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać na wiosenny weekend, nie mogłeś trafić lepiej. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji, które z pewnością przypadną Ci do gustu!

Gdzie jechać na wiosenny weekend?

Jedną z piękniejszych pór roku, które można podziwiać w Polsce, jest wiosna. W każdym regionie kraju można ją dostrzec gołym okiem, co zachęca większość społeczeństwa do eksplorowania przyrody. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ po długiej i ciężkiej zimie jesteśmy spragnieni pozytywnych wrażeń, pięknych widoków, jak również słonecznych dni w podróży.

Tatry

Wybierając Tatrzański Park Narodowy jako kierunek wyjazdowy na wiosnę, możesz mieć pewność, że nie będziesz żałować swojej decyzji. Czekają tam bowiem przepiękne krajobrazy, malownicze widoki, których próżno szukać gdzie indziej. Choć tereny górskie o każdej porze roku zachęcają do ich eksplorowania, wiosną prezentują się szczególnie urokliwie. W Dolinie Chochołowskiej czekają na Ciebie ogromne polany krokusów.

W Tatrzańskim Parku Narodowym wiosną pojawiają się także świstaki, które dostrzeżesz podczas pieszej wyprawy. Nie musisz się martwić o to, jeśli wcześniej nie spacerowałeś po górskich terenach. Są tam bowiem trasy o różnej kategorii trudności, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Kraina Tysiąca Jezior

Wiosnę warto powitać także w Krainie Tysiąca Jezior, która znajduje się na Mazurach. Czekają tam na Ciebie niesamowite krajobrazy i mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu. Możesz tam zarówno wybrać się na pieszą wędrówkę, jak i zwiedzając okoliczne zabytki, których w tym rejonie także nie brakuje.

Biorąc pod uwagę budzącą przyrodę się do życia, możesz tam obserwować siedliska rzadkich gatunków ptaków takich jak:

  • kormoran;
  • perkoz dwuczuby;
  • łyska;
  • czapla;
  • łabędzie nieme.

Na terenie Krainy Tysiąca Jezior czekają na Ciebie także jeziora, które możesz eksplorować podczas rejsu łodzią lub jachtem. Można je wypożyczyć na miejscu lub udać się na organizowaną przez pośredników wycieczkę. Warto skorzystać z tej opcji wiosną, gdy nie ma zbyt wielu turystów, a ruch na jeziorach jest znacznie ograniczony.

Bory Tucholskie

Obszar Borów Tucholskich to jeden z lepszych kierunków, jeśli chodzi o wiosenne wyjazdy weekendowe. Czekają tam na Ciebie piękne krajobrazy, jak również możliwość spędzenia wolnego czasu pośród natury, która zachwyca w tym rejonie.

Utworzono tu specjalne rezerwaty, gdzie czekają pomniki i rozmaite zabytki. Spacerując po lesie, dojrzysz głównie sosny, dęby, graby, czy też cisy. W okresie wiosennym nie dojrzysz jagód i grzybów, jednak ich bogaty rozrost można zaobserwować latem i jesienią.

To jednak nie wszystko, ponieważ Bory Tucholskie to tereny, które są zamieszkiwane przez zwierzęta. Na leśnym spacerze możesz spotkać zwierzynę taką jak:

  • czapla siwa;
  • orzeł bielik;
  • żuraw;
  • wydra;
  • głuszec.

W okolicy nie brakuje również innych atrakcji, które możesz odwiedzić. Mamy pewność, że spodoba Ci się okolica, jak i chętnie wybierzesz się tutaj przy kolejnym planowaniu wyjazdu.