warszawa na weekend

Warszawa na weekend – co powinieneś zobaczyć?

Sezon zimowy trwa w najlepsze, lecz nie oznacza to, że należy z tego powodu zrezygnować z podróży. Biorąc pod uwagę, jakie możliwości czekają w całym kraju, szczególnie warto wziąć to pod uwagę. Mamy świadomość, że jest to sezon ferii zimowych, które w poszczególnych województwach trwają w różnych okresach. Jest to jednak czas, w którym chętniej decydujemy się na wyjazd rodzinny lub weekendowy, mający zapewnić odrobinę rozrywki. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, w którym znajdziesz garść wskazówek na krótki wypad. Warszawa na weekend? Z pewnością przypadnie Ci do gustu. Co powinieneś zobaczyć? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Warszawa na weekend – co powinieneś zobaczyć?

Warszawa na weekend – to hasło powinno wpisać się na stałe w Twój kalendarz krótkich wypadów. Jest to miasto nieograniczonych możliwości. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ jest to stolica naszego kraju. Czekają tam naprawdę ciekawe miejsca, które sprawdzą się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Co powinieneś zobaczyć? Przed Tobą kilka lokalizacji, które są warte uwagi!

Ogród Świateł

Atrakcja, która przypadnie z pewnością do gustu zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Tegoroczny motyw Ogrodu Świateł to Piotruś Pan. Czeka tam na Ciebie zatem magiczna kraina o wdzięcznej nazwie Nibylandia, którą powinieneś znać z historii opowiadanej Ci w poprzednich latach. Jest to wystawa na świeżym powietrzu, na którą najlepiej się wybrać późnym popołudniem lub wieczorem, aby zobaczyć świetlne dekoracje w całej okazałości. Na miejscu czekają atrakcje takie jak:

  • podróż do Nibylandii;
  • spotkanie z Dzwoneczkiem;
  • wioska Pikaninów;
  • skrzynia skarbów;
  • pokój marzeń;
  • tęczowa droga;
  • przystań elfów;
  • aleja wróżek.

W Ogrodzie Świateł znajdziesz także specjalną strefę, gdzie wieczorami odbywają się pokazy laserowe. Ceny biletów wstępu kosztują od 28 do 33 złotych. Dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą za 1 złoty.

Iluminacja świąteczna

Do 31 stycznia w Warszawie na mieszkańców, jak i przyjezdnych czeka iluminacja świąteczna. W tym roku został ozdobiony Nowy Świat, na którym znajdziesz iluminację świąteczną całej ulicy. Została ona przygotowana przez Ferrero Rocher. Czeka na Ciebie także Tramwaj konny, który znajdziesz przy pomniku Mikołaja Kopernika. Przy hotelu Bristol przygotowany został świetlny labirynt – uda Ci się znaleźć z niego wyjście?

Na Placu Hoovera czeka świetlna karuzela, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Na placu Zamkowym przygotowano kilka atrakcji. Mieszkańcy i przyjezdni mają możliwość obejrzenia pięknej, dużej, miejskiej choinki. Czeka tam również Kataryniarz i Baloniarz.

Rynek Starego Miasta także obfituje w atrakcje. Znajdziesz tam karuzelę, jak i lodowisko. Na miejscu działa również wypożyczalnia łyżew, także nie musisz się martwić, jeśli nie posiadasz własnych.

W Multimedialnym Parku Fontann powstała altana dla zakochanych. Jest to pięknie oświetlona altanka, którą warto zobaczyć podczas weekendowego wypadu do Warszawy.

Co możesz robić zimą w Warszawie?

W okresie zimowym w Warszawie nie można się nudzić. Placówki kulturalnie prężnie działają, jednakże czeka na Ciebie także możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Możesz skorzystać ze stoku, który jest dostępny na Górce Szczęśliwickiej. W mieście działają także lodowiska – na miejscu są także wypożyczalnie łyżew!