ferie zimowe

Gdzie spędzić ferie zimowe?

W okresie zimowym nie podróżujemy tylko z okazji świąt Bożego Narodzenia i sylwestra. Jest to także czas, w którym odbywają się ferie zimowe. Czas wolny warto poświęcić na podróże do miejsc, które pięknie prezentują się zimą i nie braknie w nich atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić ferie zimowe, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Przygotowaliśmy poradnik, w którym znajdziesz ciekawe propozycje z najlepszymi kierunkami wyjazdowymi. Przekonaj się sam!

Gdzie spędzić ferie zimowe?

Ferie zimowe to czas, w którym możesz podróżować zarówno do ciepłych krajów, jak i wybrać tereny, w których czekać na Ciebie będzie zimowy krajobraz. Jest to okres, który powinieneś poświęcić na odpoczynek, aby naładować swoje akumulatory. Wybierz więc miejsce, które Cię zrelaksuje i wprawi w doskonały nastrój na resztę roku!

Ferie zimowe w stolicy polskich Tatr

Nie powinien nikogo dziwić fakt, że najczęściej obieranym kierunkiem na ferie zimowe jest Zakopane. Stolica polskich Tatr tętni wówczas życiem i jest pełna turystów. Jest to okres, w którym nie będziesz się nudził w mieście, a atrakcji nie zabraknie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Miejsce, w którym uciechę znajdą fani zimowych sportów, jak i pieszych wycieczek górskich. Wyciągi narciarskie pracują od rana do nocy, a chętnych do skorzystania z nich nie brakuje. W Zakopanem można spędzić także aktywnie czas, decydując się na wyprawę w góry. Pamiętaj jednak, aby korzystać ze szlaków, które oznaczone są jako bezpieczne. Zima to trudny czas, szczególnie w górach, gdzie pogoda bywa bardzo zmienna i nie trudno o tragedię. Stosuj się do komunikatów, które wydają służby ratunkowe.

Jeśli jednak nie przepadasz za sportami zimowymi i pieszymi wędrówkami, możesz wybrać się na relaks do term. Jest to nie tylko odprężające zajęcie, lecz przede wszystkim mające zbawienny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Trójmiasto idealnym wyborem na ferie zimowe

Nigdzie nie zrelaksujesz się tak, jak podczas ferii zimowych w Trójmieście. Choć tereny nad Bałtykiem są najczęściej wybieranym kierunkiem w miesiącach letnich, nie warto odmawiać sobie podróży do nich także zimą. Przede wszystkim znajdziesz tam spokój, ciszę i relaks, jednakże istotna jest także obecność jodu. Ma on zbawienny wpływ na organizm, szczególnie gdy masz problem z budowaniem odporności. W Trójmieście nie brakuje także miejsc, gdzie zapewnisz doznania swoim kubkom smakowym. Bogata oferta kulinarna to jednak nie wszystko. Poza sezonem działają wszystkie atrakcje turystyczne, w tym także te, które dedykowane są dzieciom. Przecież ferie zimowe powinny być poświęcone ich przyjemności, nie zapominaj o tym!

A może za granicą?

Obieranie zagranicznego kierunku na wyjazd w ferie zimowe to także dobry wybór. Jest to opcja przede wszystkim dla osób, które nie przepadają za zimowym i zimnym klimatem. Warto postawić wtedy na ciepłe kraje, gdzie odnajdziesz upragniony relaks. Większość kurortów posiada specjalne oferty, jeśli chodzi o wyjazdy w ferie, dzięki czemu możesz liczyć na zapewnioną rozrywkę dla swoich dzieci. Jest to niebywała okazja do zwiedzania nowych zakątków świata i próbowania możliwości w sportach wodnych.