sylwester

Gdzie spędzić sylwestra za granicą?

Odliczanie do Nowego Roku czas zacząć, wszak zabawa sylwestrowa zbliża się wielkimi krokami. Do końca tego roku zostało tylko kilka dni, warto więc wiedzieć, gdzie spędzi się ten wyjątkowy czas. Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić sylwestra za granicą, nie mogłeś trafić lepiej. Przygotowaliśmy dla Ciebie mini poradnik, w którym znajdziesz najbardziej gorące propozycje, jeśli chodzi o szampańską, sylwestrową zabawę. Przekonaj się sam!

Gdzie spędzić sylwestra za granicą?

Nikogo nie powinno dziwić, iż Nowy Rok najlepiej witać w doborowym towarzystwie, lecz również przepięknym otoczeniu. Jest to równoznaczne z wielomiesięcznym przygotowywaniem się do niego, jak również podróżowaniem. Nikt bowiem nie zabroni Ci spędzić sylwestra tam, gdzie najbardziej byś tego pragnął. Gdzie spędzić sylwestra za granicą? Zdecyduj sam!

Wiedeń

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków sylwestrowych jest stolica Austrii. Nie bez powodu, ponieważ Wiedeń zachwyca od pierwszego wejrzenia nie tylko intelektualistów. Zabawa sylwestrowa ruszy już o godz. 14:00 na Starym Mieście, które tego dnia przechodzi magiczną przemianę w imprezowe centrum miasta. Sylwester po austriacku to nic innego, jak spożywanie kulinarnych przysmaków, które znajdziesz na licznych stoiskach, znajdujących się wokół ulic. O północy nie tylko wita się tu Nowy Rok, lecz także tańczy walca, jak nakazuje ichniejsza tradycja.

Berlin

Tysiące turystów wybiera jako kierunek sylwestrowy Berlin i nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ jest to iście imprezowe miasto. Jeśli chcesz przywitać Nowy Rok w Berlinie, musisz wybrać się pomiędzy Bramę Brandenburską i Kolumnę Zwycięstwa. To w tym miejscu odbędzie się huczna zabawa, gdzie uliczki zostaną wypełnione stoiskami, jak również stanie ogromna scena muzyczna. Będziesz miał okazję zarówno na zabawę, jak i kosztowanie niemieckiego wina i słynnego currywurst. Wydarzenia towarzyszące rozpoczynają się 30 grudnia, także nie musisz czekać z zabawą do sylwestra!

Budapeszt

Nowy Rok możesz przywitać w Budapeszcie, który jest stolicą Węgier. Co roku na Vorosmarty Square zbierają się zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści, aby wspólnie się bawić. Jest to miejsce, w którym będą czekały na Ciebie rozmaite występy artystów na żywo, lecz nie tylko. Będziesz miał możliwość spróbowania specjałów i przekąsek z kuchni węgierskiej. Jeśli preferujesz inny rodzaj zabawy, możesz wybrać się w sylwestrowy rejs po Dunaju. Tego typu opcja zawiera muzykę na żywo, jak również degustację najpyszniejszych potraw z rodzimej, węgierskiej kuchni.

Paryż

Któż nie chciałby przywitać Nowego Roku w stolicy miłości, jaką jest określany Paryż? Jeśli nie masz jeszcze planów na sylwestrową zabawę, koniecznie musisz to zmienić. Nie pożałujesz wyboru francuskiej stolicy, ponieważ czeka na Ciebie noc koncertów, kabaretu, jak również szampańskiej zabawy. Możesz liczyć również na jarmarki świąteczne, gdzie będziesz mógł skosztować francuskich przysmaków, obłędnych serów, jak również grzanego wina! Głównym miejscem, gdzie wspólnie z mieszkańcami Paryża będziesz mógł się bawić, są Pola Elizejskie. Zabawę sylwestrową znajdziesz także pod Łukiem Triumfalnym, a także na wzgórzu Montmartre.