góry zimą

Co zabrać ze sobą w góry zimą?

Wyjazd w góry należy odpowiednio zaplanować. Szczególnie jeśli termin wycieczki przypada na okres zimowy. Warto odpowiednio się zabezpieczyć, aby nie pozostać z przysłowiowymi pustymi rękoma. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Co zabrać ze sobą w góry zimą? Przekonaj się sam!

Co zabrać ze sobą w góry zimą?

Choć chciałoby się napisać, że jedyne, co musisz ze sobą zabrać to dobry humor, niestety, tak łatwo nie będzie! Odpowiednie przygotowanie do wyprawy w góry zimą to podstawa, zatem skompletuj swoje wyposażenie już wcześniej!

Obuwie

Priorytetem powinno być dobrane i odpowiednie do warunków atmosferycznych obuwie. Buty powinny być za kostkę, jak również mieć grubą podeszwę. Warto zainwestować w lepsze materiały, dzięki czemu będziesz miał pewność, że nie będą przemakały.

Kurtka

Wybierając kurtkę na wyprawę w góry zimą, nie warto na niej oszczędzać. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, jej wagę, jak również funkcję, które spełnia. Powinna być ciepła, nieprzemakalna, lecz także lekka.

Odzież termiczna

W Twojej walizce nie powinno zabraknąć odzieży termicznej, która jest niezbędna, jeśli chodzi o wyprawy w góry zimą. Najlepiej postawić na materiał, który będzie funkcjonalny, jak również nie będziesz się w nim pocić.

Plecak z dodatkami

Na każdą wycieczkę należy zabrać ze sobą plecak, jednak wyjeżdżając w góry, powinien być on podstawą. Najlepiej wybrać usztywniony, z dużą ilością zewnętrznych kieszeni. Plecak nie powinien też być ciężki, ponieważ dodatkowe kilogramy nie są potrzebne do wycieczki. W plecaku powinieneś mieć również latarkę, scyzoryk, a także butelkę z wodą.