jarmarki bożonarodzeniowe

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce

Grudzień to okres gorączki, która wiąże się z kupowaniem prezentów, jak również przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia. To także czas, w którym królują Jarmarki Bożonarodzeniowe, które przywędrowały do nas z sąsiednich, niemieckojęzycznych krajów. Mamy jednak dobrą wiadomość, ponieważ nie musisz wcale wyjeżdżać za granicę Polski, ponieważ na terenie kraju czeka na Ciebie sporo wydarzeń, których nie warto omijać. Z pewnością przypadną Ci do gustu organizowane w Polsce Jarmarki Bożonarodzeniowe – przekonaj się sam!

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce

Choć idea jarmarku bożonarodzeniowego przywędrowała do nas z zachodu, wydarzenie stało się to swoistą tradycją, którą należy pielęgnować. Z tego względu co roku większość miast, jak i miasteczek w Polsce planuje organizację Jarmarków Bożonarodzeniowych już w wakacje. Jeśli nie możesz odwiedzić wszystkich, polecanych przez nas miejsc, wybierz chociaż jedno. Obiecujemy, że nie będziesz żałować!

Wrocław

W ścisłej czołówce najbardziej znanych, polskich miast, jeśli chodzi o jarmarki bożonarodzeniowe, jest Wrocław. Nie uda Ci się ominąć Świątecznego Wiatraka, który uznawany jest za najbardziej rozpoznawalny element dekoracji tego wydarzenia. Warto jednak wstąpić do Wrocławia na jarmark, ponieważ jest to podróż do innego wymiaru. Nie należy omijać pięknych, drewnianych domków, w których czekają rękodzielnicze cuda. W tym roku największą frajdę będą miały dzieci, ponieważ to dla nich przygotowano największe atrakcje!

Gdańsk

Będąc w Gdańsku w okresie przedświątecznym, koniecznie zajrzyj na Targ Węglowy, gdzie odbywa się tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy. Iluminacje świąteczne budzą zachwyt od pierwszego wejrzenia – Anielski Młyn, Przystań Zakochanych, czy też Zaczarowana Kareta. To jednak nie wszystko, ponieważ czeka na Ciebie możliwość lotu saniami, lub rozmowa z Łosiem Luckiem. W weekendy dodatkowo możesz zobaczyć rozmaite animacje, które przygotowane są z myślą o najmłodszych zwiedzających!

Katowice

W tym roku na Śląsku dzieje się dużo, a to za sprawą jarmarku bożonarodzeniowego, który wprawia w zachwyt od pierwszego wejrzenia. Nie powinno to dziwić osób, które miały już okazję wybrać się do Katowic, ponieważ 33-metrowy Diabelski Młyn widać z daleka. Jest to dopiero początek atrakcji, jaką przygotowali przedstawiciele miasta i organizatorzy tegorocznego jarmarku. Czeka na Ciebie również plenerowe kino, baśniowe domki z ruszającymi się figurkami, a także lodowisko!