Weekend w Genewie

Genewa to miasto położone w zachodniej części Szwajcarii i drugie największe miasto w tym kraju. Francuskojęzyczne miasto jest położone nad przepięknym Jeziorem Genewskim. Chociaż miasto nie jest dość popularnym kierunkiem wśród Polaków, ze względu na dość wysokie ceny, jego popularność zaczęła powoli wzrastać. W związku z tym coraz częściej zastanawiamy się, jakie są największe atrakcje miasta i co można w nim zobaczyć.

Fontanna Jet d’eau 

Przechadzając się pośród genewskich kanałów, z pewnością nie umknie naszej uwadze fontanna znajdująca się niedaleko przystani jachtowej. Widowiskowa fontanna wyrzuca wodę na wysokość 140 m. Do współczesnego symbolu miasta można dojść przez kamienny pomost, prowadzący w głąb jeziora.

Pałac narodów 

Genewa jest miejscem, gdzie swoje siedzimy ma m.in. ONZ i wszystkie jej filie. Główna siedziba organizacji znajduje się w Pałacu Narodów. Otaczający go park jest poświęcony najważniejszym działaczom na rzecz pokoju i praw człowieka. Przed gmachem siedziby znajduje się pomnik załamanego krzesła, który symbolizuje inwalidów wojennych. 

Muzeum Czerwonego krzyża i Czerwonego Półksiężyca

W mieście znajduje się również muzeum opisujące działanie największych instytucji charytatywnych. Czerwony krzyż został bowiem założony przez szwajcarskiego działacza Henriego Dunana. Możemy w nich zobaczyć, w jaki sposób instytucja powstała i jak wspierała potrzebujących przez całe lata swojej działalności oraz prezentuje, przed jakimi wyzwaniami stawia nas świat.

Stare Miasto w Genewie 

Genewa to miasto o wieloletniej tradycji i historii, Stare miasto składa się z kamienic i kamiennych budynków znajdujących się na wzgórzu ponad Jeziorem Genewskim. W mieście znajdują się liczne świątynie, a wśród nich najważniejsza i najbardziej zabytkowa — katedra świętego Piotra. Ważnym zabytkiem jest również Najstarszy Dom, budynek -muzeum, który opowiada i historii miasta.

Pomnik reformacji 

Szwajcaria to miejsce, w którym narodził się kalwinizm. Aby uhonorować najważniejszych działaczy reformatorskich, niedaleko starego miasta w okolicy Uniwersytetu Genewskiego znajduje się monumentalny  pomnik upamiętniających najważniejszych myślicieli i kreatorów protestantyzmu na czele z Janem Kalwinem.