Incentive Travel – nowatorska forma wycieczek motywacyjnych

Wycieczki motywacyjne to innowacyjna forma stymulacji pracowników do zwiększenia efektywności swojej pracy, a także sposób na budowanie lojalności wobec pracodawcy. W ostatnich latach usługi z zakresu incentive travel cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Czym właściwie one są i dlaczego warto z nich skorzystać? Sprawdźmy, jak na efektywność i zadowolenie pracowników mogą przełożyć się wycieczki motywacyjne

Incentive Travel – co to takiego?

Popularne Incentive Travel to nic innego, jak turystyka motywacyjna. W jej ramach przedsiębiorcy organizują wyjazdy dla swoich pracowników, klientów, czy też kontrahentów. Celem takiego wyjazdu jest budowanie większej więzi biznesowej, czy też lojalności między partnerami. Jednocześnie jest to doskonała okazja do lepszego poznania się pomiędzy uczestnikami wyjazdu. W przypadku pracowników może przekładać się to na wzrost ich codziennej efektywności w pracy i jest jedną z form motywacji. W przypadku kontrahentów i klientów tego typu wyjazdy to szansa na rozszerzenie współpracy lub jej zacieśnienie. Według ogólnej nomenklatury tego typu wyjazdy zaliczane są do turystyki biznesowej (MICE). 

Co jest celem wycieczek motywacyjnych?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że incentive travel mają nieco inne założenia, niż klasyczne wyjazdy integracyjne. Przede wszystkim w przypadku wycieczek motywacyjnych chodzi nie tylko o lepsze poznanie się uczestników, ale także o realizację wspólnych celów biznesowych. Dużo łatwiej będzie rozmawiać o nich podczas wycieczki, niż w przypadku spotkania w gabinecie. Tego typu podróże biznesowe mogą być organizowane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ich format w dużej mierze zależy od specyfiki biznesowej współpracy, a także potrzeb uczestników. Można postawić na wyjazd do hotelu, jak i na podróże z nutką przygody. Standardem staje się, że podczas takich wyjazdów jest również element grywalizacji i aktywności, które podnoszą adrenalinę. Szczegółowy program jest jednak ustalany z organizatorem incentive travel. 

Cele wyjazdu to m.in.:

  • wzmocnienie relacji biznesowych;
  • dodatkowa motywacja;
  • okazja do szkoleń;
  • budowanie lojalności;
  • stymulacja pracy kreatywnej;
  • integracja uczestników.

Skorzystaj z profesjonalnych organizatorów

Przy organizacji wycieczek motywacyjnych warto postawić na wsparcie profesjonalistów. Doświadczona firma zadba o przygotowanie programu szytego na miarę, a także uwzględnienie w nim atrakcji. Te dostosowane są do potrzeb uczestników oraz stylu wyjazdu. Incentive Travel to zarówno tygodniowy wypad na spływ kajakowy, odkrywanie dżungli, jak i zakwaterowanie w hotelu i wyjazdy krajoznawcze. Wszystko zależy od tego, czego w danym momencie oczekujesz i potrzebujesz. Sprawdzonym organizatorem incentive travel jest firma East Travel. To partner, któremu bez wątpienia można zaufać. W ofercie firmy znajdują się nie tylko wyjazdy motywacyjne, ale także: integracyjne, misje gospodarcze i organizacja podróży służbowych. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem East Travel w celu poznania szczegółowej oferty współpracy.