Jakie są ciekawostki architektoniczne i budowlane z Polski?

Projekty architektoniczne, nie raz i nie dwa są w stanie zaszokować wiele osób. Nie tylko, jeżeli chodzi o wielkość, ale samą konstrukcję.

Takich ciekawostek architektonicznych nie brakuje na całym świecie. Nie brakuje ich również w Polsce. O jakich polskich ciekawostkach architektonicznych warto wspomnieć?

Zaskakujące polskie budowle architektoniczne

Jeżeli ktoś chciałby poznać coś, wobec czego w Polsce ciężko będzie przejść obojętnie, powinien poznać:

  • dom prywatny „Arka” – należący do Roberta Koniecznego. Niektórych może przerażać jego surowość. Warto jednak wiedzieć, że jest to budowla, która została dostrzeżona w szerokim świecie. Dom znajdujący się w Brennej otrzymał nawet nagrodę Wallpaper Design Award 2017.
  • Dom Kereta – znajdujący się w Warszawie. Jego niezwykłość polega na tym, że całość została zaprojektowana i zbudowana w niewielkiej szczelinie, która znajduje się pomiędzy dwoma kamienicami. Za projekt odpowiada Jakub Szczęsny, którego głównym zamierzeniem było stworzenie przestrzeni do pracy twórczej dla artystów.
  • Muzeum Śląskie – znajdujące się w Katowicach. Podawane jako jeden z najlepszych przykładów zrewitalizowanej przestrzeni. Muzeum, które zostało zaprojektowane przez Riegler Riewe Architekten, zostało umieszczone na terenach byłej kopalni. Cała przestrzeń zajmuje aż 2,7 hektara
  • siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia – największa sala koncertowa, która znajduje się w Katowicach. Właściwie powiedzieć trzeba, że są tam dwie sale koncertowe. Pojemność tych sal to: 1,8 tysiąca miejsc + 120-osobowa orkiestra + 100-osobowy chór. Za projekt odpowiada Tomasz Konior.

źródło: https://skyscrapers.pl/ – portal o architekturze