Londyn na weekend – co warto zobaczyć?

Wyobraź sobie, że jesteś w jednym z największych miast w Europie. Spacerujesz po Westminister Bridge na rzece Tamizie, w tle słyszysz dzwon wybijający godzinę a przed Twoimi oczami widnieje ogromna wieża z zegarem (Big Ben) tuż obok Brytyjskiego Parlamentu.

Czy już wiesz, gdzie jesteś? Tak, zgadłeś, to właśnie Londyn.

Londyn – co warto wiedzieć?

Zabiorę Cię na spacer pełen przygód związanych z przeszłością tego miasta. Zdecydowana większość turystów odwiedzających co roku to magiczne miasto przyzna jednoznacznie, najpopularniejszym miejscem, którego nie możesz odpuścić będąc tutaj to Pałac Buckingham.

Choć szanse na wejście do środka i obejrzenie tego miejsca w pełni od środka są żadne to możemy się przyjrzeć fasadzie tego budynku z zewnątrz. Zabytek ten jest największym na świecie królewskim pałacem z okresu baroku. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających jest uroczysta ceremonia związana ze zmianą warty, która trwa 45 minut.

By móc ujrzeć miasto w pełni nie można zapomnieć o London Eye – koło widokowe, które nazywane jest również Kołem Milenijnym pozwoli nam wznieść się na wysokość 130 metrów nad ziemią i z zapierającym dech w piersiach widokiem doświadczyć przeżyć związanych z rozległą panoramą miasta będącego u jego podnóża.

Londyński Hyde Park

Kolejnym przystankiem na naszej mapie jest Hyde Park to ponad 150 hektarów królewskiego ogólnodostępnego parku w centrum Londynu. Nazwa tego miejsca jest również nie przypadkowa. To miejsce w którym każdy może wyrażać swoje poglądy, oczywiście z całkowitym zakazem obrażania przy tym Monarchów.

Londyn to nie tylko miejsce, które ma bogatą historię, ale również miasto w którym jesteśmy w stanie spotkać wiele sław w jednym punkcie na mapie – Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Znajduje się tutaj ponad 300 figur woskowych, które przypadną do gustu nie tylko dorosłym, ale również dzieciom, które na swojej drodze spotkają wiele postaci z ulubionych bajek.

Więcej ciekawych informacji o najpopularniejszych miejscach świata przeczytasz w portalu www.hotelinfo.pl.