Mniej znane miasta Eurpy, które musisz zobaczyć

Paryż, Rzym, Barcelona — wszystkie te miasta są piękne i wyjątkowe, jednak czasami mamy ochotę na odwiedzenie mniej popularnych miast. W Europie są ich tysiące, a my wybraliśmy zaledwie kilka z nich. 

Bagnoregio.

To włoskie miasteczko leży w Umbrii, regionie sąsiadującym z Toskanią. Przez miejscowych nazywane miastem w chmurach. Miasto położone na skale jest zamieszkane jedynie przez kilkadziesiąt osób, ponieważ z roku na rok powierzchnia skały, na której znajduje się Bagnoregio drastycznie się zmniejsza. Dzięki temu miasto odwiedza  wiele osób, które przyciąga nie tylko architektura i wspaniałe krajobrazy okolicy, ale również ulotność miejsca. 

Annecy 

Niewielkie francuskie miasteczko położone niedaleko Granicy ze Szwajcarią jest uznawane za jedno z najpiękniejszych w całym kraju. Zabudowania znajdują się na około alpejskiego jeziora, które wpływa do samego serca miasta. Dzięki licznym mostom i kanałom atmosfera tego miejsca nie może być porównana z żadnym innym miejscem. Góry otaczające miasteczko sprawiają ,że panuje tu niezykła atmosfera, którą trudno opisać za pomocą słów.

Berat 

Kolejnym miejscem jest albańskie miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto tysiąca okien leży południu kraju, wzdłuż górskiego strumienia. Budynki miasta zdają się być wmurowane niemal w skałę, a rozmywające się bryły budynków na tle otaczających je gór powoduje, że ich najwidoczniejszym elementem są właśnie oka. Miłośnicy zabytków i gór nie mogą przejść obojętnie wobec tego miejsca.

Cochem 

Ostatnia propozycja to położona w niemieckiej Dolinie Loary miejscowość z zapierającą w dech piersiach twierdzą. Zamek Cochem jest XIX wieczną rekonstrukcją średniowiecznej twierdzy. Cały kompleks, ktory znajduje się wokół budowli jest wspaniałym historycznym obiektem, położonym nad rzeką pośród gór, lasów i pól z winoroślami. Całość zdaje się nie być rzeczywistością, a widokiem z romantycznego obrazu.

Choć wielkie miasta posiadają najważniejsze zabytki i najwspanialsze muzealne eksponaty warto jednak zboczyć z najpopularniejszych szlaków i odkryć niezwykłe miejsca, które mogą okazać się bardziej niezwykłe i zapadające w pamięć niż oczywiste turystyczne wybory.