Normandia – Północna kraina Francji

Francja to jeden z najpiękniejszych krajów świata. Jej kultura i zabytki są ważnym elementem europejskiej kultury. Wiele osób podróżując do tego kraju decyduje się na zwiedzanie Paryża lub miast położonych na południu kraju. jednak północne regiony kraju są równie atrakcyjne i niezwykłe. Na szczególną uwagę zasługuje Normandia. jej niewielkie miasteczka oraz bardziej znane turystyczne atrakcje są warte zobaczenia. Oto kilka z nich. 

Mont Saint Michel 

Średniowieczne opactwo wybudowane na wyspie u wybrzeży Normandii jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w tej części kraju. W miasteczku znajdują się  jedne z najważniejszych zabytków romańskich i gotyckich. Niezwykły charakter miejsca, rytmicznie oddzielanego od reszty lądu dzięki przypływom i odpływom od stuleci przyciąga artystów, naukowców oraz turystów. 

Hawr

Drugi co do wielkości port Francji znajduje się w Normandii , w miejscu ujścia Sekwany. Jest to miasto z kilkusetletnią tradycją, bardzo ważne dla francuskiego przemysłu. Miasto posiada szerokie piaszczyste plaże i imponujące mosty, które są chlubą regionu. Miast słynie również z likieru oraz klifów, które wpływają na niezwykły charakter okolic miasta. 

Honfleur 

To historyczne miasteczko portowe  z którego w średniowieczu rycerze udawali się na dalekie podboje. Dzisiaj miasteczko zachwyca swoją urokliwą architekturą, zabytkowymi kamieniczkami i gotyckimi kościołami  nadmorskimi bulwarami i przystanią jachtową. Jest to również wspaniałe miejsce do zapoznania się z lokalną kuchnią i jej regionalnymi przysmakami. 

Deauville 

Jest to nadmorski kurort, często wybierany jako miejsce plażowania Paryżan. Miasteczko położone jest nad brzegiem oceanu  u ujścia rzeki Touques do kanału La Manche. Plażowiczów przyciągają nie tylko wspaniała nadmorska natura, ale również ekskluzywny i elegancki charakter miejsca. Oryginalna architektura i wyszukane atrakcje takie jak wyścigi konne stanowią dumę miasta i okryły je międzynarodową renomą.