3 ciekawe atrakcje w Stanach Zjednoczonych

Stany Zjednoczone to olbrzymi kraj posiadający niezliczoną ilość atrakcji.

Ich różnorodność sprawia, że każdy podróżujący tam turysta znajdzie takie, które będą odpowiadały jego gustom. Przedstawiamy kilka interesujących atrakcji turystycznych w USA.

1. Most Golden State

Ten niezwykły most wiszący znajdujący się w San Francisco wyróżnia się długością wynoszącą niespełna 3 kilometry. Stanowi jeden z najciekawszych widoków w tym mieście, a jednocześnie pełni niezwykle istotną funkcje.

Umożliwia bezpieczny przejazd z San Francisco do hrabstwa Martin. Jego widok o poranku stanowi fantastyczne wspomnienie niejednego turysty, to o tej porze dnia staje się mostem tonącym we mgle. Warto dodać, że na moście znajduje się równoległa z drogą ścieżka dla pieszych. Więcej o tej atrakcji przeczytasz tutaj: https://www.antresola.pl/most-golden-gate-niezwykla-atrakcja-san-francisco/.

2. Grand Canyon

Wielki Kanion Kolorado stanowi podstawowy cel większości turystów zwiedzających Stany Zjednoczone. Ten niezwykły twór natury ma ponad 1500 metrów głębokości i był kształtowany przez płynącą tam rzekę. Najczęściej odwiedzaną częścią kanionu jest jego południowa krawędź dostępna to zwiedzania przez cały rok. To na niej znajduje się najwięcej punktów widokowych oraz interesujące szlaki prowadzące w głąb opisywanego wytworu natury.

3. Yellowstone

Park Narodowy Yellowstone zajmuje olbrzymią powierzchnie i mieści się na terenie trzech stanów. W tym unikatowym rezerwacie przyrody żyje wiele gatunków ssaków, w tym rysie kanadyjskie, bizony, wilki oraz niedźwiedzie grizzly. Na terenie parku można podziwiać wiele nietuzinkowych obiektów przyrodniczych. Warto tu wymienić wodospady, gejzery, jeziora oraz legendarne gorąca źródła o kolorze tęczy.