Co zabrać ze sobą i zrobić przed wakacjami w Dubaju?

Podróż do Dubaju jest zdecydowanie ekscytującą przygodą, ale aby uniknąć niepotrzebnych niespodzianek, należy do niej się dobrze przygotować.

Ze względu na to, że lot jest długi i  przede wszystkim przemieszczamy się do innego kontynentu, musimy pamiętać o paszporcie i upewnić się czy nie musimy składać wniosku o wizę. Paszport powinien być jeszcze ważny kilka miesięcy w przód pd dnia przylotu na miejsce.

Warto pamiętać o dobrym ubezpieczeniu turystycznym. Dubaj to nie jest tani kraj, dlatego warto o tym również pomyśleć. Więcej porad związanych z turystyką znajdziesz w portalu e-turystyczny.pl.

Co jeszcze warto zabrać ze sobą na wakacje do Dubaju?

Dubaj jest bardzo gorący, dlatego zdecydowanie trzeba przygotować odpowiednią odzież – lekką i zwiewną na ewentualne upały. Przydadzą się również eleganckie stylizacje, bo na pewno zdarzy nam się wybrać do klubu czy choćby na drinka wieczorem. Przydadzą się również okulary przeciwsłoneczne, a zimą kurtka przeciwdeszczowa. Nawodnienie w trakcie wakacji to ważna sprawa, dlatego warto zaopatrzyć się w butelkę na wodę wielokrotnego użytku.

Jeśli zabieramy ze sobą urządzenia elektroniczne, tj. aparat fotograficzny, tablet czy telefon, trzeba wziąć ze sobą kable z wtyczką typu brytyjskiego. W Dubaju występują gdniazdka sieciowe o napięciu 220V częstotliwości 50Hz. Tuż przed lotem warto naładować do pełna wszystkie urządzenia, gdybyśmy mieli opóżnienia na lotnisku. Sprawdź również czy pakiet roamingowy, który posiadasz nie jest za drogi w Dubaju i czy warto wykonywać połączenia do swojego lub innych krajów.

Tuż przed lotem warto również sprawdzić przepisy, np. dotyczące zakazów wwożenia przedmiotów do kraju typu lekarstwa czy jedzenie.