Najlepsze kurorty narciarskie w Szwajcarii

W dobie otwartości granic europejskich coraz większa liczba miłośników narciarstwa decyduje się na wyjazd w Alpy Szwajcarskie. Jest to region słynący z wielu atrakcyjnych kurortów stanowiących cel podróży wielu amatorów tego sportu. Podpowiadamy, które z nich cieszą się najlepszą opinią.

Laax

W popularnym szwajcarskim regionie narciarskim Laax znajduje się nowoczesny kurort o tej samej nazwie. Jest to miejsce przyciągające wielu miłośników jazdy na nartach z całego świata. Położone tam trasy mają łączną długość 228 kilometrów. Wyróżniają się różnym poziomem trudności, dzięki czemu kurort sprawdzi się zarówno w przypadku zaawansowanych narciarzy, jak i osób stawiających swoje pierwsze kroki w tym pięknym sporcie. Wypad na narty w Laax wiąże się z możliwością korzystania z wielu ciekawych atrakcji. Mogą postawić na aktywny wypoczynek w w nowoczesnych snowparkach, które przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Ponadto jest to region słynący z bogatej bazy hotelowej oraz szerokiego wyboru restauracji.

Thyon 2000

Thyon 2000 to ośrodek narciarski położony w sercu Czterech Dolin będących jednym z najpopularniejszych regionów do uprawiania sportów zimowych w Szwajcarii. Na jego terenie znajduje się aż 410 kilometrów tras zjazdowych, w tym szczyt Mont Fort położony na wysokości 3300 m.n.p.m. Region daje możliwość jazdy na nartach lub desce przez pół roku. Zawiera zróżnicowane trasy, część z nich sprawdzi się wśród amatorów, a inne mogą liczyć na uznanie w oczach doświadczonych narciarzy. Thyon 2000 daje możliwość zabawy w bogato wyposażonym snowparku. Ponadto można tam korzystać z wielu hoteli, restauracji, dyskotek, saun oraz salonów SPA.

St. Moritz

Sankt Moritz to jeden z najsłynniejszych kurortów narciarskich na całym świecie. Jest położony w Górnej Engadynie na wysokości 1856 m.n.p.m. Cechuje się nowoczesną infrastrukturą i szeroką rozwiniętą siecią tras narciarskich o łącznej długości 350 kilometrów. Można tam odpocząć w hotelach o najwyższym standardzie oraz skorzystać z wielu cenionych restauracji. Ponadto w okolicy znajduje się wiekowe zabytki oraz muzeum, które przypadną do gustu miłośnikom historii.

Zermatt

Kurort Zermatt jest położony u stóp słynnej góry Matterhorn. W tym urokliwym miejscu narciarze mogą korzystać z tras o łącznej długości 360 kilometrów. Ponadto do ich dyspozycji oddane jest ponad 50 wyciągów i kolejek górskich. Zermatt daje możliwość szlifowania swoich umiejętności narciarskich, jak również podejmowania się ciężkich wyzwań. Ośrodek cieszy się dużą popularnością wśród zawodowych sportowców uprawiających sporty zimowe.

Verbier

Verbier to ośrodek położony w Alpach Szwajcarskich na wysokości 3300 m.n.p.m. Kurort wyróżnia się kosmopolitycznym charakterem i cieszy się dużą popularnością wśród narciarzy z całej Europy. Zawiera ciekawe trasy o różnych poziomach trudności, a większa część z nich przypadnie do gustu miłośnikom jazdy na snowboardzie. Na terenie malowniczego  kurortu Verbier można korzystać z takich atrakcji jak skialpinizm, nocna jazda nartach, heliskiing oraz loty paralotnią.

Więcej takich porad znajdziesz na: https://nawakacje.eu.