Napiękniejsze miasta na Dolnym Śląsku

Podróżując po Polsce, na nowo odkrywamy niesamowite piękno naszej ojczyzny. Jednym z piękniejszych regionów naszego kraju jest Dolny Śląsk. Wiele szlaków i miast, wartych jest zobaczenia  i dokładnego zwiedzenia. My wybraliśmy zaledwie kilka z nich, aby pokazać, chociaż fragment fascynującego charakteru tego regionu.

Karpacz 

To jedno z najpopularniejszych miejsc w tym regionie. Położony w Sudetach zachodnich Karpacz, jest niezwykłym miasteczkiem, znajdującym się u podnóży Góry Śnieżki. Na każdym krpku znajdują się tu szlaki piesze do górskie wędrówek oraz wyciągi narciarskie. Z tego powodu jest to jedno z ulubionych miejsc w Polsce  na wypoczynek zarówno latem jak i zimą.

Szklarska Poręba 

To idealne miejsce dla wielbicieli górskiej przyrody. Szklarska Poręba znajduje się na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich. W jej okolicach można znależć niezwykłe szlaki górskie pełne wodospadów i punktów widokowych. Rozbudowane wyciągi narciarskie i sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla wielbicieli zimowych sportów.

Międzygórze

Jest to niewielka miejscowość położona w Sudetach Zachodnich. Podobnie jak Karpacz znajduje się u podnóży Śnieżki. Niezwykły charakter miejsca budują domki w stylu szwajcarskim, których historia sięga XIX w. Dodatkową atrakcją górskiej wsi są wodospady znajdujące się w otaczających miasteczko lasach, przyciągających co roku wielu miłośników natury. 

Kłodzko 

To niezwykłe Historyczne miasto, jedne z największych w regionie. Historia miasta sięga średniowiecza, dzięki czemu miasto posiada wiele wyjątkowych zabytków takich jak gotycki most czy ratusz znajdujący się na zabytkowym rynku. Miasto posiada nie tylko wspaniałą architekturę, ale również wspaniałe położenie, któremu zawdzięcza wspaniałe górskie krajobrazy. 

Każdy z regionów Polski jest piękny, posiada swój indywidualny charakter, który możemy poznać dzięki odwiedzeniu kilku miast i zapoznaniu się z ich historią. Wyżej wymienione przykłady są jedynie przykładami, dzięki którym można poznać wspaniałe bogactwo Dolnego Śląska.